Deva Ağrı Kremi Ürün Görseli

Masaj İle Sağlıklı Yaşam

KENDINI MASAJLI ACI AZALTMAYA YÖNELIK 6 ADIM

MakalelerKişisel Bakım İpuçları

yaşlı bayan spor topunda yatıyordu.  beyaz arka plan üzerinde sarişin kadın egzersiz

 

Masaj terapisi çok ödüllendirici bir meslek: Kas ve fasyal stres, endişe ve gerginlik paketi olan insanları alıp, sadece 60 dakika içinde onları sakin, rahat ve mutlu insanlar haline getirelim. Masaj çok önemlidir, sık sık her masaj terapistinin her iki haftada bir tane alması için zaman ayırmadığını merak ederim, fakat yüzlerce masaj terapistinden duyduğum kadarıyla onlar bir masaj yapmak için sonuncusu ve bu yüzden sadece bir masaj yaptırın. ağrılar ve acılar yaşarsınız.

Her birimizin masamın ötesinde bir hayatı olduğunu biliyorum. Zamanımızı ve enerjimizi alan aile, sosyal ve topluluk talepleri var. Çoğu zaman, kendi refahımızı kontrol etmek ve bazı ağrı veya stres hissetmeye başlarsak ya da sürekli bir kas gerginliği yaşamak için çok meşgulüz. Kusursuz bir dünyada, kaslarımızı iyi şekle sokmak, daha rahat ve tamamen çalışmak için iki haftada bir kendi masaj yapmamız gerekir.

 

Meslektaşlarımızın uygulamalarını desteklemeye yardımcı olurken, vericiler olarak düzenli aralıklarla ve düzenli olarak planlanan randevularla, bedenlerimizin sağlıklı kalmasını sağlayacak alıcılar olacağız.

 

Ancak, masaj yaptırmaya vaktimiz yoksa, kendinden masaj, sağlıklı, ağrısız, güçlü kasları ve fasyal sistemleri garanti altına almanın en iyi yoludur.

 

 

Kendi kendine bakım her yerde yapılabilir. Evde, TV izlerken veya çocuklarımızın ev ödevlerinde yardımcı olurken; Müşteriler arasındaki tedavi odamızda, öğle yemeğinde molada. Kendi kendine bakımın küçük bir miktarı bile kaslarımızı en üstten şekle sokmaya gerçekten yardımcı olabilir.

 

kadin, stok, masaj aletiEnerji krizi

Masaj terapistleri olarak, bazı işyeri duruşlarını üstlenmeliyiz ve masaj görevini yerine getirmek için gündüzleri ve gündüz aynı kasları kullanıyoruz. Bu masaj terapistleri için sıklıkla karşılaşılan alanlarda işlev bozukluğuna neden olabilir:

 

Fleksiyonda kollar olmaktan omuzun önü

Üst trapezius , müşteriye doğru bakmaktan

Kuadriseps biz müşteriye uzun effleurage darbeleri sağlamak sürece lunges gelen,

Bilek ve parmak fleksörleri, ekstansiyonda ve pronasyonda bilek tutarken müşteriye aşağıya doğru bastırma

Kendi kendine bakım sıkıştırması, dikkatimizi bu kronik kas gerginliği veya kısıtlama alanlarına getirmenin ve kronik alışılmış tutma düzeninin rahatlamasını ve serbest bırakılmasını kolaylaştırmak için mükemmel bir yoldur. Kendine bakım yapan günde sadece birkaç dakika , uzun ve sağlıklı bir masaj terapisi kariyeri ile bir tane kas ağrısı kestirme arasındaki fark anlamına gelebilir.

 

Aynı zamanda tetik noktaları olarak da bilinen yoğun kas lifleri, vücudun herhangi bir kasında gelişebilir. Bu adaptasyon için tek bir sebep olmamasına rağmen, gelişmenin her zaman kötü bir şey olması gerekmez. Geçmişte yaralanmış olan bölgelerde veya kronik, düşük seviyeli, uzun süredir devam eden kas gerginliklerinde tetikleyici noktalar geliştirebiliriz.

 

Zamanla, alışılmış gerginlik kalıpları geliştirir ve bu alanları kronik olarak sıkı ve yoğun olarak kabul ederiz. Vücut kas dokusunun bu daha az sağlıklı bölümüyle baş edebilir; Bununla birlikte, kendi kendine bakım veya karoser ile çözülmezse, bu tetikleyici noktalar kasları zayıf, ağrılı, hareket açıklığı sınırlı ve metabolik dayanıklılığı düşük hale getirebilir. Kaslarımız sıkılaştırılmış pozisyonda tutulduğunda, yerel bir enerji krizi geliştiriyoruz.

 

2010’da Kaporta ve Hareket Terapileri Dergisi’nde yayınlanan “Bir Backnobber II cihazını kullanarak iskemik basıncın miyofasyal tetikleme noktalarıyla ilişkili rahatsızlıklara etkisi” üzerine yapılan bir araştırma çalışması , kendine bakım alanını düzenli olarak statik sıkıştırma şeklinde uygulayan kişilerin bir arka planda bırakma aleti ile 30 saniye süreyle serbest bırakılmış olarak, 20 ila 30 saniye boyunca, her hafta altı defa bir hafta boyunca tekrarlanan, tedavi edilmiş ve tedavi edilmemiş tetik noktalarının ön-ve sonrası hassasiyetlerinde önemli değişiklikler. Bu sonuçlar, bir aracı kullanan bir öz-bakım protokolünün, tetik noktası sinirliliğini azaltmada etkili olduğunu göstermektedir. Bu harika bir haber ve bilimsel verilerin öz bakımın önemini destekleyebileceğini önermektedir Masaj terapistinin yanı sıra müşteri.

 

Kendiliğinden uygulanan sıkıştırma ve gerdirme bölgeye yerel besin maddeleri alışverişi getirebilir ve kas proteinlerinin aktin, miyozin ve titin’in kilidini açabilir, böylece besin maddesi dolu kan alana girebilir ve hücrenin enerji döngüsünü yeniler.

 

kadin, kendini masaj yapmakKendini masaj için 6 Adım

  1. Isı. Tedavi edilecek alanı yavaşça ısıtın, sıcak bir paket, sıcak duş veya sıcak küvet gibi bir ısı kaynağı ile ıslatın; veya yerinde koşma veya yüzme vuruşları yapmak gibi geniş hareketler.
  2. Belirleyin. Üzerinde çalışılması gereken alanı belirleyin. Unutmayın, zamanın yüzde 85’i, tetikleyici noktalar ağrıyı biraz uzak bir alana yönlendirir, bu nedenle ağrı ya da soruna neden olabilecek kasları en iyi şekilde saptamak için MD, Janet Travell ve MD David Simons’ın çizelgelerini izleyin. Burada kasla ilgili ayrıntılı yönlendirme kalıpları bulunabilir .
  3. Sıkıştırın. Kendi ellerinizi veya gücünüzü değil, yerçekimi yardımlı ağırlığı kullanarak ticari olarak üretilen bir alet veya bir tenis topu veya sıçrama topuna sıkıştırma uygulayın. Rahatsızlığı 10’dan 5’e kadar tutun ve gücünüzün sadece yüzde 20’si kullanıldığında 20 ila 30 saniye tutun.
  4. Germe. Alanı gergin konuma getirin, daha sonra gücünüzün yüzde 20’sini sözleşme yapmak için kullanın, 20 saniye tutun ve dinlendirmek ve rahatlatmak için nefesle koordinasyonu sağlayın. Derin bir solunum yerine uzun, yavaş, 15 ila 20 saniyelik uzun, kasıtlı nefes vermeye odaklanmak en iyisidir. Bu, parasempatik sistemimizi aktive etmemize ve uzun süren kas gerginliğinin rahatlamasına yardımcı olabilir.
  5. Hareket aralığı. Çalıştığınız bölgede ve bölgedeki tüm eklem bölümlerini mümkün olan en ağrısız alanda hareket ettirin. Hareketlerde rahat ve pürüzsüz olmaya odaklanın.
  6. Tekrarlayın. Değişikliklerin fark edene kadar bu diziyi her gün izleyin. Öğretilen bantlı, ağrılı kas bölgeleri fark ederek daha iyi hale geldiğinizde, öz bakım oturumlarının sıklığını ve süresini azaltabilirsiniz. En sıkıntı verici alanlarda doğrudan sıfırlanarak, gerekli çalışmaları yaparak ve diğer alanlara geçerek daha iyi olacaksınız.

 

kadin, kendini masaj yapmakTekrarlayan Problemler

Masaj terapistlerinin bütün gün bir masaya oturmamaları harika olsa da, günlük duruşlarımız ve kas çabalarımız zamanla sorunlara neden olabilir. En tepeden başlayalım ve yolumuza devam edelim.

 

Tedavi tablolarımız üzerinde durduğumuzda, tedavi ettiğimiz müşteriye aşağıya bakma alışkanlığı kazanmak çok kolaydır. Sıkı kas parçaları trapezius ve suboccipital kaslarda gelişebilir ve sırayla ağrıyı başın, boynunun, alnının veya yüzünün arka tarafına yönlendirebilirler. Travell’ler (Travell tarafından açıklanan sinir bozucu “ceket askısı” kasları) gövde veya kalça fleksiyonu esnasında elleriyle veya kollarıyla çalışan herkes için kronik gerilim ve ağrı kaynağı olabilir.

 

Üst trapeziusun kendine bakımıÜst Trapezius için Kendi Kendine Bakım

Üst ve çapraz tuzaklar için kendine bakım sıkıştırması sağlamak için arkamıza gelerek tedaviyi bize sağlayacak bir araç kullanabilirsiniz. Tuzakların rahatlamasına izin vermek için üst sırtın içinde rahat olmak üzerine odaklanmak en iyisidir. Tuzakların üst kısmındaki sıkıştırma ile aracın üst eğrisine hafifçe basarak basınç düşer. Boynunuzu karşı tarafa yan bükerek bir esneme parçası ekleyebilirsiniz.

 

bilek ve parmak ekstansörleri için öz bakımBileklik ve Parmak Ekstansörleri için Kendi Kendine Bakım

Kolunuz bedeninizin veya kalçanızın yanına dayanıp dengeli bir şekilde oturun. Kalçayı kola bastırın ve bu kuvvetle tenis topu veya Kaplan Topu’nun içine duvara bastırın. Omuzunuzu, pec’lerinizi, boynunuzu ve alt kolunuzu rahatlatın. Topu aşağı doğru bakmayın; sadece içine girdiği yeri hissedin.

 

Birkaç dakika sıkıştırdıktan sonra, gücünüzün yüzde 10’u kullanılarak parmakları duvara bastırarak ekstensörlerin bir parçası sözleşme / rahatlama unsuru ekleyin. 15 saniye bekleyin, sonra nefeslerinizi çekin ve rahatlayın. Top ile ekstansör kaslara tekrar sıkıştırın ve daha az ağrılı ya da boğulmuş olduklarını fark etmelisiniz.

 

Supinator için özenle bakım

Müşterilerimize bastırmak için parmak fleksiyonlarını kullanırken elle çizilen ve uzatılmış bileklerimizle uzun saatler harcadığımız için, eli esnetip daha sonra ekstansörlere olduğu gibi sıkıştırma kompresyonunu supinator kasına uygulamak iyi bir fikir olacaktır.

 

Oturmuş, rahat ve masanızın kenarından hafifçe bükülürken bilek ile bölgeye basınç uygulamak için bir Jacknobber, Knobble veya başka bir avuç içi alet kullanın. Sözleşme ve diğer elinizle supinasyona direnerek rahatlayın. 20 saniye tutun, daha da ileri giderek nefes alıp rahatlayın.

 

Dörtlü ve Uyluk için Kendi Kendine Bakım

Bacak kasları ve fasyal sistemi kol ve el çabalarını desteklemek için sürekli çalışmaktadır. Rektus femoris kasındaki tetik noktaları ağrıyı uyluğa, aşağı doğru diz kapağının üstüne kadar yönlendirebilir. Sayfa 63’de gösterilen Tiger Tail aleti gibi bir döner pim veya elle taşınan masaj makarasını kullanarak, dizinize doğru ilerlediğinizde, ayaklarına durun ve hatta dörtlülere aşağıya doğru baskı uygulayın.

 

önleme

Hepimiz postür alışkanlıklarımızdan haberdar olmalıyız. Bu demektir ki, çalışmak, oturmak, durmak ve duruş uyku demektir. Yazı yazı yazarken veya oyun oynarken veya bilgisayarda çalışırken baş-boyun duruşumuz kas fonksiyonunu da büyük ölçüde etkileyebilir.

 

Uyuduğumuz pozisyon da kasları büyük ölçüde etkiler. Bir anatomi posteri üzerinde bir kişinin figürüne bakarsak, anatomik nötrün ne olduğunu göreceksin. Her zaman çalışmak, dinlenmek, oturmak ve olabildiğince tarafsız tavır içinde uyumaya çalışmalıyız. Kollar gövdenin yakınında ve mümkün olduğunca anatomik nötrlere yakın olduğu sürece yan uyku sağlanabilir; başınızı havaya kaldırmaz, kafanızın üstünde dururken yastığınızın altına sıkışmaz ya da sıkışmaz. Ne olursa olsun hepimiz mide pozisyonunda karnımıza girmekten kaçınmalı, çünkü kaslarımızı ve fasyal sistemimizi nötr ve stresli bir konumda tutmanın, kaslarda da işlev bozukluğu oluşturmanın en doğru yoludur.

 

Masaj terapistleri iş için çok aşağıya baktıklarından başınızı ve boynunuzu nötr hizalamaya olabildiğince yakın tutmaya dikkat edin ve kıvrılmamalı veya öne itilmemelidir. Masaj şeklinizi değiştirebilir ve duruşunuzu masanızda dikilmeye çalışmayacak mısınız?

 

En iyisi, hidrolik kaldırma masasına yatırım yapardı; bu nedenle kaslarınızı alışkanlık biçiminizi değiştirmek için tablonuzun yüksekliğini gün geçtikçe değiştirebilirsiniz. Kas ağrısının önlenmesi aynı zamanda kaslarınızı tamamen kısa veya tam gerginliğe getiren düzenli güçlendirme ve gerdirme hareketlerine katılmanız demektir.

 

Fit olmak

Sonuç: Fiziksel bir meslekte çalışıyorsunuz, bu nedenle fiziksel olarak uygun olmanız gerekiyor. Yoga, Zumba, aerobik dersleri, yüzme ve ağırlık eğitimi, kasları sağlıklı tutmak için yapacakları aktivitelere örnektir. Müşterileri sağlıklı ve sağlıklı tutmak için masaj yapmanızı önerdiğiniz gibi, masaj seanslarını kitap seçmeli ve kendileri arasında masaj yapmayı seçmeliyiz .

 

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )