Deva Ağrı Kremi Ürün Görseli

Masaj İle Ağrılarınızdan Kurtulabilirsiniz

4 Artrit Ağrısı Kolaylaştıran Masajlar

Masaj, ankilozan spondilit tedavi rejimine büyük katkı olabilir. İşte bunu bilmek için yoğurdükleri şey.

AS için masaj yalnızca  sert kasları rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Hangi masajı seçeceğinden emin değil misin? AS ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı olmak için özelleştirilmiş bir masaj isteyin  .

 

Birçok kişi masajı bir lüks veya hoşgörü olarak görüyor ancak ankilozan spondilit gibi artritik bir rahatsızlığınız olduğunda ağrı ve memnuniyet arasındaki fark anlamına gelebilir.

 

Bazı insanlar omurgadaki eklem iltihaplarının neden olduğu artrit olan ankilozan spondilit tedavisinde kullanılabilen birçok ilaç olmasına rağmen masajın ankilozan spondilit tedavisine iyi bir katkı olduğunu düşünüyorlar. Bir masaj oturumunun nazikçe yoğrulması, durumla birlikte yaygınlaşan esnek olmayan “bambu omurga” nedeniyle boğazlanmış ve sertleşen kasları rahatlatmaya yardımcı olabilir.

 

 

Ortopedik cerrah ve New York’taki Eklem Hastalıkları Hastanesi NYU Hastanesi Omurga Hizmet Müdürü Jeffrey Goldstein, “Kaslar bir dizi hareketle eklem alarak çalışıyor” diyor . “İki kemik birbirine kaynaştığında orada artık hareket yok, bu yüzden kaslar sıkışıyor ve bir ağrı kaynağı olabilir. Eğer bu sağlamlığı giderebilirseniz, bu iyi olur. ”

 

Goldstein, çoğu tıbbi uzman, ankilozan spondiliti cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi etmeyi tercih ederken, masaj bunu başarabilir. Masaj iltihaplanmayı azaltarak da çalışabilir – Journal of Science Translational Medicine dergisinde yayınlanan bir araştırmada , masaj tedavisinin vücuttaki iltihaplanma maddelerinin aktivitesini azalttığı ve ağrıyı hafifletici bir etki yaratabileceği bulundu.

 

Artı, masaj iyi hissediyor ve bir spa veya masaj stüdyosu ziyareti, özellikle doktor ofisinin gergin, bazen zorlu atmosferiyle karşılaştırıldığında rahatlatıcı bir deneyim. Vermont Middlebury’deki Şelaleler Günü Spa’sına sahip bir fizyoterapist ve masaj terapisti Sara Daly, PTY, “Birisi ağrı kesildiğinde sakinleştirici ve yatıştırıcı bir şey çok etkili olabilir” diyor.

 

Ankilozan Spondilit Ağrı Rahatsızlığı İçin Masajlar

Ankilozan spondilit ağrısı için masaj tedavisini denemek için hazırsanız , birçok formun mevcut olduğunu göreceksiniz. İşte denemek isteyebileceğiniz birkaç şey:

 

  1. İsveççe. Bu en popüler türüdür ve iyi bir ankylosing spondylitis masajı olabilir. Sıkı kasları gevşetmek için uzun vuruşlar, dairesel hareketler ve yoğurma kullanır. Basınç, müşterinin tercihine bağlı olarak çok hafiften derinliğe kadar değişebilir. Masaj terapisti PT, Rachel Simon “Gerçekten kaslarınıza kan dolaşımı almaya çalışıyorsunuz” diyor.

 

  1. Şiatsu. Masajın bu biçiminde, uygulayıcı vücudun herhangi bir yerindeki ağrıyı hafiflettiği söylenen belirli lekeleri masaj yapıyor. Masaj alanları, yaşadığınız acının türüne bağlı olacaktır. Uygulayıcılar kollarını hafifçe gerginleştirebilirler. Şiatsu’yu destekleyen taraflar, geleneksel Çin tıbbının tüm canlılardaki hayat gücü olduğunu söyleyen qi akışını dengelemeye yardımcı olduğunu söylüyor.

 

  1. Lenfatik masaj. Lenfatik drenaj masajı veya “detoks masajı” olarak da bilinen bu tür masaj, aşırı lenfatik sıvının kan dolaşımına boşaltılmasına yardımcı olmak için hafif desenli vuruşlar kullanır. Daly, “Bu tür masaj artritik hastalar için çok iyi, çünkü bazen oluşmakta olan iltihaplanma sürecinden aşırı sıvı alıyor” diyor.

 

  1. Petrissage. Bu masaj tekniğini tercih ederseniz, terapistiniz hafifçe cildinizi kaldırıp yoğurup yuvarlayacaktır. Bu, kaslarınıza bağlanan dokuların uzatılmasına ve böylece biraz rahatlamasına yardımcı olabilir. Simon, “Farklı kas grupları beraberce çalışıyor ve cilt katına yapışıyor” diyor. “Biraz esneme ve esneklik eklemek rahatsızlıktan daha fazla rahatlamaya neden olabilir.”

 

Başka bir mükemmel seçenek, özelleştirilmiş bir masaj istemektir. Birçok günlük kaplıca ve masaj stüdyolarında önceden belirlenmiş masaj seçeneklerine sahipsiniz, ancak terapistinizden özellikle ağız ve sızılarınız için tasarlanmış bir tedavi istemekten çekinmeyin. Terapistiniz ankilozan spondilit ile ilgili bilgi sahibi değilse belirtilerinizi açıklayın ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olacak bir masajla ilgilendiğinizi belirtin.

 

“Kişiselleştirilmiş bir masaj istiyorsanız, sizinle uzun bir görüşme yapacağım ve aradığınızı elde ettiğinden emin olacağım,” diye tavsiyede bulundu Daly.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )