Deva Ağrı Kremi Ürün Görseli

Boyun Ağrısında Endişe Duymamız Gereken Durumlar

Omurga ağrısından, diğer acılardan korktuğumuzdan daha fazla korkuyoruz. Sırt ve boyun savunmasız görünüyor. Ve yine en spinal ağrı yok değil ciddi bir nedeni var. Boyun ağrısının kabuğudur genellikle onun lokma daha kötü. Bu yazıda farkı nasıl anlatacağınız açıklanmaktadır.

Bir kaza geçirdiyseniz veya çok şiddetli veya tuhaf ağrılarınız veya diğer belirtileriniz varsa, lütfen hemen bakıma başvurun. Bu makale acil olmayan durumlar içindir. Ancak, endişe etmeye başlamış olan boyun ağrınız varsa, bu size güvence vermek ve doktorla konuşup konuşmamaya karar vermek için iyi bir yerdir.

Boyun ağrısı, nadiren görülmekle birlikte, kanser, enfeksiyon, otoimmün hastalık veya omurilik yaralanması gibi önemli bir kan damarı tehdidi gibi yapısal bir sorunun bir işareti olabilir. Bu uğursuz durumlardan bazıları ağrıdan başka kaçınılmaz belirtilere ve semptomlara neden olur ve doğru ve derhal teşhis konması muhtemeldir – bu nedenle eğer ciddi hissediyorsa kontrol edilmelidir. Aksi takdirde, “kırmızı bayraklar” ın farkındaysanız, doğru zaman geldiğinde kontrol edinebilirsiniz – o zamana kadar aşırı endişelenmeyin.

Tüm başvuruyu kontrol et. Çoğu insan bunun birçoğunu kontrol edemez! Ancak ne kadar çok şey kontrol ederseniz, sadece boyun ağrısından daha ciddi bir şeyin olup olmadığı konusunda doktorunuza danışmak o kadar değerlidir. Bir öğe ya da iki işaretlemeyi Çoğu kişi dışarı dönecek değil uğursuz sağlık sorunu olması. Fakat kırmızı bayraklar, kontrol etmek için nedenler … endişelenmek için nedenler değil .

Özellikle endişe verici olmamakla birlikte boyunla ilgili en yaygın endişelerden biri : servikal omurga, artrit ve dejeneratif disk hastalığında “yıpranma ve yıpranma” belirtileri, x-ray, BT taramaları ve MR ile ortaya çıkmaktadır. Omurgalarında artritik bozulma belirtileri olan birçok insan hiçbir zaman herhangi bir semptom göstermez veya uzun süre yalnızca küçük ve / veya olmayacaktır. Örneğin, kırk sönümlemelerin% 50’sinde klinik olarak sessiz disk çıkıntıları vardır ve 20 yaşlarında bile şaşırtıcı miktarda spinal artrit vardır. Bu bulguların ciddiyeti hastalar ve sağlık uzmanları tarafından rutin olarak aşırı tahmin edilmektedir.

Artrit belirtileri kendi başına hiçbir zaman teşhis edilemez. Kendinize bir iyilik yapın: sadece ağrıya ve artrit belirtilerine dayalı ciddi bir sorunuz olduğunu varsaymayın. Ağrı yaygındır; ciddi dejenerasyon olmaz.

Keskin boyun ağrısı, kendisinde kırmızı bayrak değildir. İster inanın ister inanmayın, keskin bir kaliteye sahip endişe verici yaygın bir nedeni yoktur . Aslında, garip bir şekilde, keskin ağrılar aslında kendilerini nasıl hissettiklerine göre biraz rahatlatıcıdır. Izolasyon olarak – başka hiçbir belirgin problem ile – bunlar genellikle belirtmek sadece bir var , geçici, küçük servikal omurgada tahriş kaynağını. Enfeksiyonlar, tümörler ve omurilik sorunları gibi boyun ağrısının ciddi nedenleri, zonklama sancılarıyla sizi ezip “bıçak” diye değil.

Keskin, çekim ağrıları nispeten önemsiz kas-iskelet bozuklukları hakkında çoğunlukla nörolojik yanlış alarmlardır: beyniniz omurganın içinde ve çevresinde gerçek-ama-önemsiz tahrişlere karşı aşırı korumaya tepki verir. Beyin bu sürer çok fazla ciddiye gerçekten gerekenden daha, ama evrim bu şekilde aşırı hassas olmamızı artmaya devam ediyor. Yani beyin olduğunu söylemek değil , her zaman aşırı tepki, ama genellikle olduğunu. Çoğu zaman, keskin bir acı göz ardı edebileceğiniz bir uyarıdır.

Servikal omurga da kalın, birbirine dolanmış sinir ağlarıyla çevrilidir. Genel olarak, bu sinirler tahriş etmek inanılmaz derecede zor, insandan çok daha zor, ama imkansız değil. Birçok keskin ve çekici boyun ağrısı, muhtemelen çürük iyileşme gibi birkaç gün veya birkaç hafta içinde hafifçe hafifleten küçük nevropati (sinir iritasyonundan kaynaklanan ağrı) nedeniyle oluşur. Tatsızdır, ancak komik kemiklerinize (ulnar sinir) vurmak gibi aslında korkutucu değildir: bu şey gerçekten bir yalamayı alıp tutmaya devam edebilir. Boynundaki sinirler de öyle olabilir.

Sert boyun ciddi bir sorun mudur?

Nadiren. Neredeyse tüm boyun sertliği küçük, dağınık kas iskelet sistemi ağrısıdır : rahatsız edici, isteksiz harekete neden olan hafif hafif tahriş yapılar. En sık görülen korkunç boyun sertliği menenjitin “ense sertliği” dir – bu da kafayı öne eğmeyi çok zor ve rahatsız eder – tabii ki buna diğer ciddi uyarı işaretleri de eşlik edecektir. Aksi halde bayağı hissetmek gibi (grip benzeri halsizlik).

Uzun süren şiddetli boyun sertliğiniz ve başka herhangi bir uyarı işareti varsa, endişe verici bir neden olabilir – ancak yine de muhtemelen değildir ve muhtemelen acil değildir. Yeterli kırmızı bayraklara sahip olup olmadığınızı araştırın ve o zaman bile hiçbir şey ifade etmemelidir.

Boyunlar bazen inciniyor

Boyun, bel ağrısı, çene ve bağırsaklarla birlikte – açıklanamayan acı nöbetleri karşısında, bazen inatla savunmasız olan vücudun birkaç bölgesinden biri. Çoğu durumda ağrı gider. Ağrı tuhaf ve öngörülemeyen bir özelliktir ve genellikle beynin aşırı korumalı ve paranoyak olması sonucudur.

Ağrıdan endişe etmek , tam anlamıyla yapabileceğiniz en kötü şey olabilir – yalnızca kötü bir başa çıkma mekanizması değil, gerçek bir risk faktörüdür. Gürültü kirliliği gibi, o kadar çok odaklanırsan, o kadar kötüleşir. Bu nedenle bu makale rasyonel güvence üzerine odaklanmıştır .

Eğer daha fazla isterseniz, benim kocaman ile devam boyun boyun tutulması öğretici mekanik stuckness bir sinir bozucu hissi olan insanlar için. Ya da acının garipliğini okuyun ve beyninizin yanlış alarmını nasıl ayarlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )