Deva Ağrı Kremi Ürün Görseli

Bacak Ağrısından Kurtulmak İçin

Bacak ağrısı hafif ila şiddetli olabilir ve birçok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Şiddetli bacak ağrısı yaşıyorsanız, en iyi ihtimalini doktorunuza derhal aramak veya yardım için bir acil servis merkezine gidermektir. Kas ağrınız hafiften ılımlıysa, acıyı hafifletmek için evde yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Bacak ağrınız kötüye giderse veya gelişmiyorsa bir doktora görünmeniz gerektiğini unutmayın.

Mümkün olduğunca dinlenin. Bacak ağrısı başladığınızda yapabileceğiniz en iyi şey dinlenmektir. Ne yaparsanız yapın ve birkaç saatliğine ayaklarınızdan çekin.

 • Fiziksel bir işiniz varsa, işten biraz zaman ayırmanız gerekebilir. Sizi mazur kılmak için doktor notu almak konusunda doktorunuzla konuşun.
 • Normal egzersiz rutinden bir iki gün ayırmayı düşünün. Genellikle her gün egzerseniz, bacağınızı biraz daha iyi hissetene kadar bir iki gününüzü almak isteyebilirsiniz.

Bacağını kaldır. Bacağınızı artırmak şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir ve ayrıca ağrının bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bacağınızın şiştiğini fark ederseniz, bacağınızı yükseltmek isteyebilirsiniz. Oturuyorsanız ayaklarınızı ve bacaklarınızı bacaklar altına birkaç yastıkla bir Osmanlıya koyabilir veya yatağa yatabilir ve bacaklarınızın ve ayaklarınızın altına yastık yerleştirebilirsiniz. Deva Krem Kullanıcı Yorumları sayfasında sıkça sorulan sorulardan bir diğeri de;

Buz bacak Bir buz paketinin kullanılması bacağındaki ağrıyı uyuşturmaya yardımcı olabilir. Doğrudan cildinize buz koymayınız. Buz paketini ince bir havluyla sardığınızdan ve paketinizi bacağınızın etkilenmiş alanına koyduğunuzdan emin olun. Buz paketini 15 dakikaya kadar yerde bırakabilirsiniz, ancak bacağınıza soğuktan bir saatlik bir mola vermelisiniz.

Bacaklarınızı biraz rahatlatıcı bir sıcaklık ile ısıtın. Isı, ağrının artrit veya gerginlikten kaynaklanması durumunda bacak ağrısından kurtulmaya da yardımcı olabilir. Boğazın kaslarını rahatlatmaya yardımcı olmak için bacaklarında bir ısıtma pedi kullanmayı deneyin. Isıtma pedini bir seferde 20 dakikadan fazla bacağınızı terk etmediğinizden veya cildinizi aşırı ısınabileceğinden emin olun.

Kas gerginliğini azaltmak için nazik esneme kullanın. Bacağındaki ağrının kas krampları veya kas gerginliğinden kaynaklandığını düşünüyorsanız, biraz yumuşak bir germe yapmak size daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Sıkı kasları gevşetmek için aşağıdaki uzatmalardan birini deneyin:

 • Lunge . Ayaklarınızın omuz genişliğinde ayrı durun ve bir ayağı ile ileri doğru büyük bir adım atın. Diğer ayağını arkanda tutun. Her iki ayak da öne bakmalıdır. Ön diziniz 90 derecelik bir açıyla bükülmeli ve arka bacağınız düz durmalıdır. Bu gerdirmeyi yaklaşık 10 saniye tutun ve sonra diğer tarafta gerin.
 • İleri kıvrım . Ayaklarınız omuz genişliğinde durun ve dizlerinizi düz tutarak yavaş yavaş öne eğmeye başlayın, ancak kilitli değil. Baldırlarınıza veya ayak parmaklarına dokunduğunuzda, bunu yapın ve 10 sayı için gergin tutun. Yalnızca uyluklarınıza veya dizlerinize ulaşabilseniz bile, bacaklarınızın sırtında hala bir gerginlik hissetmeniz gerekir.
 • Dörtlü gerginlik . Dörtlü bir esneme yapmak için, bir duvara veya sağlam bir sandalyeye yakın durun ve denge için bir elini duvara veya sandalyeye koyun. Daha sonra bacaklarından birini eğin ve ayağınızı kalçanıza doğru kaldırın. Gerginliği elinde tutup tutarsanız ayak parmağınızı elinizle tutun. Ayağına ulaşamazsanız, kuadrisepsinizi gerdirmeye yardımcı olmak için parmağınızı duvara yaslamayı da deneyebilirsiniz.

Kaslarınızı masaj yapın. Germeden sonra bacak kaslarınızı masaj yapmanız yararlı olabilir. Bacak kaslarınızı masaj yapmayı kolaylaştırmak için biraz masaj yağı kullanmayı deneyin. Bacaklardaki gerginliğin hafifletilmesine yardımcı olmak için uzun vuruşlar ve sıkı baskı kullanın. Deva Ağrı Kremi Kullanıcı Yorumları arasında da değinilmiştir.

 • Profesyonel bir masaj terapistinden bir masaj almak, son derece sıkı kasların neden olduğu bacak ağrısını yatıştırmaya yardımcı olabilir.
 • Ayrıca bacak kaslarınızı masaj yapmak için köpük rulo kullanabilirsiniz. Böcek alanının altına yerleştirin ve bacağınızı 5-10 dakika boyunca silindirin üzerine indirin.

Bir akupunktur uzmanı bulun. Akupunktur bazı durumlarda bacak ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bacak ağrısı ile birlikte kas spazmları veya iltihaplanma yaşarsanız akupunktur etkili bir tedavi olabilir. Akupunkturun sizin için etkili olup olmadığını öğrenmek için profesyonel bir akupunktur uzmanıyla konuşmayı deneyin.

Bir tezgah üstü ağrı kesici alın. Ağrınızı hafifletmenin diğer yollarını kullandıktan sonra ağrınız hala varsa, ağrının bir kısmını hafifletmek için tezgah üstü ağrı kesici ilaç almayı deneyebilirsiniz. Örneğin, asetaminofen, ibuprofen veya aspirin almayı deneyebilirsiniz.

 • Ürün talimatlarını okuduğunuzdan ve bunları uyguladığınızdan emin olun.
 • Bir tezgahta ağrı kesici almazsa, doktorunuzu aramalısınız.
 • Ağrınız iltihaplanma gibi iltihap ile ilişkiliyse, ibuprofen gibi bir NSAID almak en iyi seçenek olabilir, çünkü NSAID’ler inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur.

Diyetinizde daha fazla magnezyum, kalsiyum ve potasyum alın. Bu besinler iyi bir elektrolit dengesinin korunması ve kas kramplarının önlenmesi için çok önemlidir. Bu besin maddelerinin alımını iyileştirmek için bol miktarda meyve, sebze, tahıl, az yağlı süt ürünleri, yağsız etler ve fındık ve baklagiller yediğinizden emin olun. Ayrıca Deva Ağrı Kremi Yorumları değinilen diyer konulardandır.

 • Bol miktarda kalsiyum, magnezyum ve potasyum almanızı sağlayacak bir yol DASH diyetini takip etmektir . Bu diyet düşük sodyum ve yüksek kalsiyum, magnezyum ve potasyum gıdalar üzerine odaklanmaktadır.

Bir çok vitamin eklemeyi deneyin. Sağlıklı kalmak ve bacak kramplarını uzak tutmak için gereken vitamin ve minerallerden yeterince yararlandığından emin olmak istiyorsan, ayrıca bir multivitamin almayı düşünebilirsiniz. Günlük ihtiyaçlarınız olan vitamin ve minerallerin% 100’ünü sağlayan bir multivitamin seçin.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )